Popri našej canisterapeutickej a osvetovej činnosti ponúkame i výcvikové poradenstvo.

    Máte problém s vašim psíkom? Pomôžeme vám!  

Pri našom výcviku kombinujeme metódy pozitívnej motivácie psa s prirodzenou neverbálnou komunikáciou, ktorej psy rozumejú. A našou výhodou je, že naučíme i vás ako majiteľa vášho psa!

- pomôžeme vám naučiť vášho psíka základným návykom: kráčať pri nohe, prísť na privolanie, reagovať na povely;
- ukážeme vám, ako psíka naučiť základné povely;
- naučíme vás, ako odbúrať zlé návyky vášho psíka, ako reagovať v prípadných krízových situáciách;
- vysvetlíme vám, ako fungovať so psíkom (princípy "vodcu svorky" a psieho postavenia vo svorke), ako psíka pri výcviku správne motivovať.

Výcvik prebieha v približne hodinových lekciách, počas ktorých pracujeme s vami a vašim psíkom. Cvičíme buď v blízkosti vášho domáceho prostredia, alebo vy prídete za nami - závisí to od toho, na čo sa chcete so psíkom sústrediť, od veku psíka a od vašich možností a priorít.

Termín výcvikovej lekcie je vhodné dohodnúť vopred, aby sme vám vedeli poskytnúť čo najideálnejší čas.

V prípade, že potrebujete napraviť zlé zlozvyky vášho psíka, je nutné rátať s tým, že náprava si bude vyžadovať zmenu doterajších návykov, ktoré vám váš problém mohli spôsobiť (napríklad pes by nemal ísť do vašej postele, na gauč a podobne, možno budete musieť reagovať v určitých situáciách inak - nechváliť psíka, keď na vás po príchode od radosti skáče a podobne).

A taktiež je nutné počítať s tým, že výcvik si bude vyžadovať najviac energie od vás - my vám iba ukážeme, ako na to, dohlaidneme na vás, či to robíte správne. Ale výsledok výcvikovej lekcie závisí od vás - ako s prijatými informáciami naložíte vy. My vám iba ukážeme smer, kadiaľ sa dá ísť.

 

Máte otázky? Skúste nakuknúť do našich Často kladených otázok, či už náhodou neboli zodpovedané.

Máte záujem? Kontaktujte nás!

Comments powered by CComment